Plugins - Checkout Field Editor (Checkout Manager) for WooCommerce - Development - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Textarea
it: Area di testo

en: Your changes were not saved due to no fields found.
it: Le modifiche non sono state salvate perché non sono stati trovati i campi.

en: Your changes were not saved due to an error.
it: Le tue modifiche non sono state salvate a causa di un errore.

en: Enabled
it: Abilitato

en: Required
it: Necessario

en: Phone
it: Telefono

en: Validations
it: Validazioni

en: Options
it: Opzioni

en: Placeholder
it: Segnaposto

en: Label
it: Etichetta

en: Name
it: Nome

en: Type
it: Tipo

en: Select
it: Seleziona

en: Text
it: Testo

en: Your changes were not saved due to an error (or you made none!).
it: Le tue modifiche non sono state salvate a causa di un errore (o non ne hai apportate nessuna!).

en: Your changes were saved.
it: Le tue modifiche sono state salvate.

en: Reset to default fields
it: Reimposta i campi predefiniti

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Disable
it: Disabilita

en: Enable
it: Abilita

en: Remove
it: Rimuovi

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Edit
it: Modifica

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
it: Note sull'ordine, ad esempio richieste particolari per la consegna.

en: Order Notes
it: Note sull'ordine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Checkout Form
it: Modulo di riepilogo dell'ordine

note: Description of the plugin
en: Customize WooCommerce checkout fields(Add, Edit, Delete and re-arrange fields).
it: Personalizza i campi del riepilogo ordine di WooCommerce (aggiungi, modifica, cancella e riorganizza i campi).
